موسسه بین المللی آینده پژوهان شریف

آدرس موسسه بین المللی آینده پژوهان شریف: تهران،خیابان ولیعصر ، ابتدای خیابان فاطمی ، پلاک ۱۵ طبقه پنجم ، تلفن : 88957344

آدرس موسسه بین المللی آینده پژوهان شریف: تهران،خیابان ولیعصر ، ابتدای خیابان فاطمی ، پلاک ۱۵ طبقه پنجم ، تلفن : ۸۸۹۵۷۳۴۴

مزایای شرکت در دوره مدیریت DBA

دوره مدیریت DBA به مدیران می‌آموزد که چگونه مدیریت سازمان خود را از چارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت چارچوب رهبری هدایت کنند. مدیران با گذراندن دوره مدیریت DBA می‌آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای مدیریتی و رهبری را می‌شناسند و یاد می‌گیرند بنا به شرایط و موقعیت سازمان از هر کدام از این ابزارها استفاده کنند. دوره مدیریت DBA به مدیران می‌آموزد چگونه منابع انسانی (که بی شک مهمترین منبع هر سازمان است) سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره‌وری و رضایت سازمانی را به دست آورند. دانش پذیران در دوره مدیریت DBA می‌آموزند که چگونه از علم مدیریت برای اصلاح مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب و کار خود به کار برند. به بیان دیگر می‌توان گفت مهمترین ویژگی دوره‌های مدیریت DBA کاربردی کردن علم مدیریت است به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب بی برنامه و مبتنی بر تجربه خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.

هدف دوره دکترای تخصصی رشته‌های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش‌های آزمایشگاهی و یا کتابخانه‌ای می‌باشد در حالی که در دوره مدیریت DBA، دانش پذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه‌های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت‌های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد.
دانش آموخته گان دوره مدیریت DBA، می‌توانند رهبری سازمان‌های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه‌های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

شرکت در دوره DBA مزایا و منافعی را برای صاحبان کسب و کار و مدیران ارشد سازمان ها به همراه دارد که همین مزایا باعث گرایش مدیران به دوره DBA شده است. دستاوردهای دانش پذیران در دوره DBA بسیار زیاد و متنوع است اما از جهت آشنایی در زیر به چند مورد از مزایای حضور در دوره DBA اشاره می شود.

مهارت رهبری سازمان

رهبری علمی و نظام‌مند بر سازمان و استفاده حداکثری از منابع سازمان تنها با استفاده از علم مدیریت ممکن می‌شود. رهبری سازمان و نیروی انسانی آن از جمله مباحث اصلی در دوره DBA است که به دانش‌پذیران این امکان را می‌دهد با استفاده از جدیدترین و موثرترین روش‌های علمی مدیریت به رهبری سازمان بپردازند.

مهارت آینده‌پژوهی

برنامه‌ریزی بلندمدت برای کسب و کارها و انجام یک فعالیت خلاق و نوین بدون داشتن دید درست نسبت به آینده بازار کسب و کار ممکن نیست. مهارت آینده پژوهی به دانش پذیران این امکان را می‌دهد که اتفاقات و سناریوهای محتمل در آینده را بررسی کنند و برنامه‌ای جامع تدارک ببینند که در صورت رخ داد هر کدام از سناریو ها بتواند بهترین وضعیت را به سازمان بدهد.

شبکه حرفه‌ای از دانش آموختگان

اغلب شرکت‌کنندگان در دوره‌های DBA مدیرانی هستند که علاوه بر داشتن تحصیلات آکادمیک از پشتوانه سال‌ها مدیریت سازمانی بهره می‌برند. حضور در میان مدیران ارشد و برجسته سازمان‌ها و محققین قدرتمند عرصه مدیریت یک فرصت عالی برای استفاده از مهارت و اعتبار دیگران برای رونق بیشتر کسب و کار است. شبکه حرفه‌ای از مدیران که طی دوره DBA به دست می‌آورید یک دستاورد غنی برای آینده کسب و کار شما خواهد بود.

کسب دانش مدیریت

بهره‌مندی از دانش برترین اساتید کشور در حوزه مدیریت و همچنین جدیدترین نظریه‌های مدیریتی روز دنیا سطح دانش مدیریتی شما را به طرز چشمگیری ارتقا خواهد داد و زمینه استفاده از برترین و موثرترین روش‌های نوین مدیریتی را در اختیار شما قرار خواهد داد. بی‌شک مدیریت بر اساس دانش باعث می‌شود سازمان شما از نیروهای زبده و متخصص در حوزه مدیریت استفاده کند و بدین ترتیب زمینه‌های موفقیت کسب و کار شما فراهم می‌شود.

مدیریت DBA

مدیریت (PHD in management) به خلق تئوری‌های جدید می‌پردازد در حالی‌که دوره مدیریت DBA به شیـوه‌های کاربـردی آن تئـوری در رفع اشکالات و همچنین به هر چه حرفه‌ای‌تر شدن فرد در کسب و کار خود توجـه دارد. دانـش پذیـران دوره دکتری مدیریت راهبردی کسب و کـار (DBA) دارای پیشینه‌های اجرایی و تجارت مدیریتی مختلف هستند. ایجاد و گسترش شبکه ارتباطی دانش پذیران یکی دیگر از مزیت های این دوره می‌باشد . این دوره بـگونه‌ای طراحی شده است که بوسیـله آن، دانش و مـهارت مدیریتـی مدیران به طور چشمگیری توسعه یافته و آنها را قادر می‌سازد تا نقش‌های کلیدی راهبری را در زمینه‌های کاری خود به عهده گیرند.

 

برای دانلود کاتالوگ دوره کلیک نمایید